• Zaključek Celtrinega programerskega izziva

Celtrin programerski izziv se je končal v petek, 9. junija v Celtrinih prostorih na Kongresnem trgu. Na zaključni slovesnosti, na kateri so se organizatorjem pridružili še prof. Sanda Martinčić (Univerza v Rjeki), prof. Ljupčo Todorovski (UL FU) in prof. Tomaž Curk (UL FRI), so finalisti obeh nalog predstavili svoje rešitve, ki smo jih skupaj pokomentirali in izbrali zmagovalce.

Zmagovalec naloge “Operacija Periskop” in skupni zmagovalec letošnjega izziva je Andrej Dolenc (FRI). Andrej bo jeseni začel z opravljanjem prakse v podjetju Celtra, do takrat pa si bo krajšal čas s PlayStation-om in pisanjem magistrske naloge.

Zmagovalec naloge “HTML5 ploščadna igra” je Ivan Ćaleta Car z Univerze na Reki, ki je čez mejo odnesel Sony Playstation 4 Pro. Zaradi igranja igric bo to poletje verjetno še toplejše!

Če bi želeli od bližje spoznati Celtrino ekipo, vas v podjetju vabijo na “Dan odprtih vrat” v sredo, 28. junija ob 14. uri. Več na njihovi strani na Facebooku.