• Ivan Bratko in Blaž Zupan o napredku umetne inteligence
NoviceV medijih

Prof. dr. Ivan Bratko in prof. dr. Blaž Zupan s Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani sta za spletni portal N1 spregovorila o začetkih razvoja strojnega učenja v Sloveniji in aktualnih izzivih na področju umetne inteligence.

Prof. dr. Ivan Bratko iz Laboratorija za umetno inteligenco je v članku opozoril na omejitve, s katerimi se sooča poročje strojnega učenja. Slednje med drugim potrebuje ogromne količine podatkov, poleg tega pa ni zmožno sklepanja in uporabe "zdrave pameti", o kateri se v kontekstu umetne inteligence v zadnjih letih veliko govori. Trenutno eden glavnih ciljev v umetni inteligenci ostaja komunikacija računalnika s človekom, vendar na tem področju – kot ugotavlja prof. dr. Blaž Zupan in Laboratorija za bioinformatiko – ni bilo velikega napredka.

Vabljeni k branju: