• V Delu o računskih modelih dinamike jeter
V medijih

V Delovi prilogi Znanost je objavljen članek o sistemski medicini, v katerem je predstavljen tudi znanstveni prispevek, katerega soavtorja sta prof. dr. Miha Mraz in doc. dr. Miha Moškon s FRI.

V časopisnem članku je razloženo, da je sistemska medicina raziskovalna metodologija, ki povezuje znane interdisciplinarne pristope sistemske biologije s klinično prakso kot tudi s 'skupnostmi' pacientov.

Kot primer je izpostavljen pregledni znanstveni članek o modelih presnove jeter, ki so ga v reviji Hepatology objavlili raziskovalci Medicinske fakultete UL in Fakultete za računalništvo in informatiko UL, v katerem so predstavili najsodobnejše računske modele, ki opisujejo dinamiko jeter.

Časopisni članek je dostopen v tiskani izdaji Dela:

• Delo, Znanost: S sistemsko medicino do slovenskega genoma (15. 6. 2017, str. 13)