• Teden programiranja (Code Week)
Napovedi

Teden programiranja poskuša mladim in starim pokazati, kako zanimiv izziv je programiranje.

V sklopu tretjega tedna Evropskega tedna programiranja od 17. do 23. oktobra bo v sodelovanju s Pedagoško fakulteto in CodeCatz na Fakulteti za računalništvo in informatiko pet delavnic.

Labirint (za 4. in 5. razred OŠ)

Scratchu si lahko vsak sprogramira igro, animirano zgodbo ali celo kaj bolj zapletenega.

Moja prva mobilna igra (za osnovnošolce)

Kako razviti preprosto mobilno igro z uporabo programa AppInventor?

Malinova pita spreminja svet (za otroke)

S pomočjo miniaturnega računalnika Raspberry Pi2 se bodo osnovnošolci učili pisati preproste programe v Pythonu ter tako prižigati in ugašati luči.

CodeCatz (za dekleta)

Programerke začetnice bodo imele priložnost ustvariti in objaviti svojo predstavitveno spletno stran.

Umetna inteligenca s Prologom (za odrasle in starejše)

Prolog je nenavaden programski jezik, v katerem računalniku povemo dejstva in povezave med njimi, potem pa mu lahko zastavljamo vprašanja. Če zveni inteligentno - ni čudno: Prolog je eden "maternih jezikov" umetne inteligence.

Vse opisane delavnice so brezplačne. Obrazec za prijave bo odprt od torka, 4. oktobra 2016 ob 15. uri.

Prijava prek elektronske pošte ni možna.

Več informacij: sk@fri.uni-lj.si