• Raziskovalna konferenca UL FRI 2018

Raziskovalci Fakultete za računalništvo in informatiko so se v četrtek, 15. februarja 2018, zbrali na Raziskovalni konferenci FRI. Vsakoletno srečanje nudi priložnost za pregled raziskovalnega dela preteklega leta, izmenjavo izkušenj dobrih praks s področja pridobivanja mednarodnih projektov in seznanitev z novostmi, povezanih z delom Službe za raziskovalno dejavnost in Mednarodne pisarne.

Po zaključku konference sta potekali še tematski delavnici:

• SLING: napredna uporaba lahke virtualizacije (Singularity/Docker) v superračunalniškem okolju (v izvedbi Jana Jone Javorška)
  • Znanstvenik/raziskovalec v (družbenih) medijih (v izvedbi Luke Hvalca, voditelja oddaje Frekvenca X na Valu 202)

Program Raziskovalne konference UL FRI

Research Review 2017

S konferenco je izšel zbornik Research Review 2017, ki vsebuje pregled največjih dosežkov raziskovalcev in raziskovalnih laboratorijev FRI, pregled najpomembnejših tekočih projektov, predstavitve vseh 19 raziskovalnih laboratorijev in vpogled v raziskovalno delo doktorskih študentov. Zbornik je v angleškem jeziku in je bil izdan z namenom mednarodne promocije raziskovalnih dejavnosti fakultete.

Elektronska različica Research Review 2017