• Najboljši nagrajeni na Dnevu FRI 2022

Na Dnevu Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani smo se 29. novembra 2022 po dveh letih zopet zbrali v živo in skupaj nagradili najbolj uspešne študente in zaposlene ter pohvalili druge dosežke preteklega leta.

Nagrajenke, nagrajence, vabljene goste, prisotne študente in zaposlene je uvodoma pozdravila dekanja izr. prof. dr. Mojca Ciglarič, ki je v svojem nagovoru poudarila pomembnost srečevanja osebno, saj se tako tkejo, utrjujejo in preizkušajo naše medosebne profesionalne in prijateljske vezi, na katerih temelji medsebojno zaupanje in uspešno skupno delo. Izrazila je ponos, ki ga čuti do nagrajencev, ki ohranjajo žar, angažiranost in vztrajnostu, tudi, ko ni lahko.

Študenti, ki so v preteklem letu najbolje opravili študijske obveznosti, so prejeli knjižno nagrado, in sicer delo »What if?2: Additional Serious Scientific Asnwers to Absurd Hypothetical Questions«, ki jo je napisal avtor stripov Xkcd, Randall Munroe.

Na visokošolskem strokovnem programu Računalništvo in informatika so nagrado prejeli:

1. letnik: Kristijan Perič, Jakob Jelovčan, Filip Brajčič;
  2. letnik: Bernard Kuchler, Maks Popović, David Bešter.

Na univerzitetnem študijskem programu Računalništvo in informatika so nagrado prejeli:

1. letnik: Petja Furlan;
  2. letnik: Janez Tomšič, Jovana Videnović;
  3. letnik: Andraž Andolšek Peklaj.

Na magistrskem študijskem programu Računalništvo in informatika sta nagrado prejela:

1. letnik: Domen Mohorčič, Marko Ivanovski;
  2. letnik: Nikola Đukić, Benjamin Džubur.

Na interdisciplinarnem univerzitetnem študijskem programu Računalništvo in matematika so nagrado prejeli:

1. letnik: Domen Hočevar;
  2. letnik: Gašper Kreft;
  3. letnik: Luka Opravš.

Na interdisciplinarnem študijskem programu druge stopnje Multimedija je nagrado prejel:

1. letnik: Jakob Marušič.

Najvišje fakultetno priznanje za študente, fakultetno Prešernovo nagrado, so prejeli:

Študent Matevž Fabjančič je za svoje delo z naslovom Približno računanje na ravni prevajalnika na mobilnih napravah (mentor: doc. dr. Veljko Pejović) prejel Univerzitetno Prešernovo nagrado.

Priznanja za uspešno pedagoško delo v študijskem letu 2021/2022, ki ga prejmejo pedagogi z najboljšimi študentskimi ocenami, so prejeli:

• prof. dr. Janez Demšar,
  • asist. Damjan Fujs,
  • pred. Aleš Špetič.

Predstavnik Študentskega sveta FRI, Matjaž Vuherer, je podelil priznanja Študentskega sveta Naj profesor in Naj asistent, ki so jih prejeli:

• prof. dr. Patricio Bulić, naj profesor (Računalništvo in informatika, univerzitetni),
  • asist. dr. Marko Poženel, naj asistent (Računalništvo in informatika, univerzitetni),
  • prof. dr. Janez Demšar, naj profesor (Računalništvo in informatika, visokošolski),
  • asist. Damjan Fujs, naj asistent (Računalništvo in informatika, visokošolski),
  • izr. prof. dr. Polona Oblak, naj profesor (Računalništvo in informatika, magistrski),
  • asist. Žiga Pirnar, naj asistent (Računalništvo in informatika, magistrski).

Posebno priznanje in nagrado za raziskovalno delo podiplomskim študentom so prejeli:

Posebno priznanje za izjemen raziskovalni dosežek, namenjeno nagrajevanju zaposlenih na FRI, je prejel:

Posebno priznanje za pridobitev novih evropskih raziskovalnih projektov je prejel prof. dr. Vlado Stankovski.

Posebno pohvalo za sodelovanje z gospodarstvom je prejel doc. dr. Matevž Pesek, in sicer za uspešen prenos zanja na trg in povezovanje fakultete s podjetji.

Dekanjino priznanje za delo v strokovni službi je prejela Anita Strmole za zavzeto delo v finančno računovodski službi.

Predstavili smo tudi vse prejemnike univerzitetnih nagrad, ki jih rektor podeljuje v Tednu univerze:

Na dogodku se je predstavil tudi Pesmomat, pesniška 'mašina', kot ji pravijo njegovi ustvarjalci, ki za en evrski kovanec natisne in prebere eno izmed več kot 200 pesmi slovenskih pesnic in pesnikov. Za delovanje pesmomata smo poskrbeli na Fakulteti za računalništvo in informatiko, saj je srce pesmomata sprogramiral študent Luka Galjot pod mentorstvom profesorjev Boruta Batagelja in Franca Soline. Pesmomat nam je za začetek prebral pesem Ane Svetel: Krog, za konec pa nam je zrecitiral še pesem Srečka Kosovela - Kons 5, ki so jo izglasovali udeleženci Dneva FRI.

Vsem nagrajencem še enkrat iskreno čestitamo!