• Frekvenca X o raziskavi razširjenosti COVID-19
V medijih

V radijski oddaji o znanosti Frekvenca X so podrobno obravnavali raziskavo o razširjenosti koronavirusa in bolezni COVID-19 v Sloveniji, pri kateri je sodelovalo več članic Univerze v Ljubljani, tudi Fakulteta za računalništvo in informatiko.

Med sogovorniki sta bila prof. dr. Blaž Zupan, vodja Laboratorija za bioinformatiko na FRI, in študent Rafael Irgolič, ki je vodil razvoj aplikacije.

Dr. Zupan je slikovito pojasnil, kako je prišlo do sodelovanja med računalničarji oz. podatkovnimi znanstveniki na eni strani ter imunologi in mikrobiologi na drugi strani. Ob tem je izpostavil odlično ekipo sodelavcev  in študentov, s katero so uspeli v nekaj dneh razviti aplikacijo. Zdi se mu pomembno, da v Sloveniji prepoznamo potencial takšnih vrhunskih znanstvenikov. Rafael Irgolič je razložil metodologijo razvoja aplikacije in na kratko pojasnil, kako je v tej aplikaciji za zbiranje občutljivih osebnih podatkov o zdravstvenem stanju sodelujočih poskrbljeno za varnost.

Oddaji prisluhnite v podkastu (dr. Blaž Zupan in Rafael Irgolič od 14'45''):