• GETM4 - Global Entrepreneurial Talent Management 4
Tip projekta: Evropski projekti
Trajanje projekta: 2023 - 2027
  • Opis

Glavni cilj GETM4 je raziskati, kako se lahko podjetniki učinkovito spopadejo s prekinitvami poslovanja in vseeno pozitivno prispevajo k gospodarskemu razvoju in družbeni blaginji v digitaliziranem svetu. Čeprav je bila pandemija COVID19 široko napovedana, so posledične vladne omejitve povzročile prekinitve poslovanja brez primere po vsem svetu. In ker so prekinitve postale pravilo (npr. vojne, energetske krize, podnebne spremembe), moramo biti bolje pripravljeni in bolje razumeti, kako se nanje ustrezno odzvati. Cilj GETM4 je ugotoviti, kakšno vlogo lahko pri tem odigra podjetniški sektor (posameznikov, visokošolskega izobraževanja in industrija).

Raziskovalni pristop za reševanje prekinitev poslovanja bo zastavljen globalno. Mednarodni konzorcij18. partnerjev, ki ga sestavlja transnacionalna, transdisciplinarna, transgeneracijska, transsektorska in spolno uravnotežena raziskovalna skupina - GETM4 bo v sklopu razvoja univerzalnega pristopa k reševanju prekinitev poslovanja organizirala več kot 300 napotitve v 9 držav in na 4 celine ter izvedla vrsto peskovnikov med partnerskimi institucijami. Tak globalni pristop bo raziskovalcem omogočil, da iz prve roke pridobijo poglobljen vpogled v relevantne raziskovalne teme in razvijejo svoje kompetence s pomočjo mreženja. Naše raziskave bodo podprte s perspektivo "spoštljivega vpliva", saj verjamemo, da je raziskave in inovacije potrebno spoštljivo prenašati med globalnim jugom in severom ter deliti znanje pravično in v vseh smereh.