• Dnevi računalništva
Napovedi

Na Dnevih računalništva, ki jih med 22. in 24. novembrom Fakulteta za računalništvo in informatiko soorganizira s Tehniškim muzejem Slovenije, bodo učenci in dijaki preko delavnic in predstavitev projektov spoznavali svet računalništva. Delavnice potekajo v Muzeju pošte in telekomunikacij v Polhovem Gradcu.

Šolarji, ki se bodo v okviru organiziranih skupin z vseh koncev Slovenije udeležili tokrat že tretjih dnevov računalništva, se bodo na delavnicah preizkusili v programiranju robotov, poučili se bodo o prepoznavanju objektov z računalniškim vidom, upravljali bodo z robotsko roko, se "sprehodili" po tridimenzionalnem prikazu Slovenije v obliki Minecraft sveta, našli bodo svojega slavnega dvojnika in si seveda kravžljali možgane ob računalniških ugankah.

Opise delavnic si lahko preberete na spletni strani Tehniškega muzeja Slovenije.