Komisije so delovna telesa senata fakultete. Skladno s Pravili o organizaciji in delovanju FRI ima senat naslednje stalne komisije:

  • Komisijo za študijske zadeve,
  • Komisija za reševanje vlog študentov prvostopenjskega in drugostopenjskega programa,
  • Komisijo za raziskovalno delo in doktorski študij,
  • Komisijo za kadrovske zadeve,
  • Komisijo za spremljanje kakovosti in samoevalvacijo.
  • Kurikularno komisijo,
  • Komisijo za založništvo.

Ostale komisije in delovna telesa senat imenuje po potrebi.

 

I. KOMISIJE SENATA:

 

I.1. Komisija za študijske zadeve

  • prof. dr. Gašper Fijavž (predsednik)
  • viš. pred. dr. Alenka Kavčič
  • izr. prof. dr. Zoran Bosnić
  • doc. dr. Tomaž Dobravec
  • izr. prof. dr. Matej Kristan
  • prof. dr. Borut Robič (predstavnik senata)
  • 2 predstavnika študentov

 

I.2 Komisija za reševanje vlog študentov prvostopenjskega in drugostopenjskega programa

  • izr. prof. dr. Peter Peer

  • prof. dr. Branko Šter

  • 1 predstavnik študentov

 

I.3 Komisija za raziskovalno delo in doktorski študij

I.3.a Ožja sestava

  • doc. dr. Tomaž Curk (predsednik kot prodekan za raziskovalno delo)

  • izr. prof. dr. Patricio Bulić

  • izr. prof. dr. Danijel Skočaj

I.3.b Širša sestava

  • doc. dr. Tomaž Curk (predsednik kot prodekan za raziskovalno delo)

  • izr. prof. dr. Patricio Bulić

  • izr. prof. dr. Danijel Skočaj

  • prof. dr. Blaž Zupan

  • prof. dr. Matjaž Jurič

  • 1 predstavnik doktorskih študentov

     

I.4. Komisija za kadrovske zadeve

  • prof. dr. Igor Kononenko (predsednik)
  • prof. dr. Denis Trček
  • izr. prof. dr. Danijel Skočaj
  • prof. dr. Gašper Fijavž
  • izr. prof. dr. Uroš Lotrič

 

I.5. Komisija za spremljanje kakovosti in samoevalvacijo

  • izr. prof. dr. Tomaž Hovelja (predsednik)
  • prof. dr. Viljan Mahnič
  • prof. dr. Borut Robič
  • izr. prof. dr. Uroš Lotrič
  • doc. dr. Miha Moškon
  • Aleš Grnjak (predstavnik Tajništva)
  • 2 predstavnika študentov

 

I.6. Kurikularna komisija

  • prof. dr. Nikolaj Zimic (predsednik)

  • doc. dr. Dejan Lavbič

  • izr. prof. dr. Zoran Bosnić (skrbnik BUN RI)

  • doc. dr. Tomaž Dobravec (skrbnik BVS RI)

  • izr. prof. dr. Matej Kristan (skrbnik BM RI)

  • izr. prof. dr. Matjaž Kukar

  • 1 predstavnik študentov

 

I.7. Komisija za založništvo

  • prof. dr. Marko Robnik Šikonja (predsednik UO)

  • prof. dr. Franc Solina (urednik)

  • izr. prof. dr. Iztok Lebar Bajec

  • doc. dr. Aleksander Sadikov

 

II. DRUGE KOMISIJE IN PROGRAMSKI SVETI

 

II.1. Disciplinska komisija I. stopnje za študente

  • prof. dr. Aleksandar Jurišić (predsednik)

  • prof. dr. Miha Mraz (namestnik)

  • 2 predstavnika študentov

 

II.2. Komisija za odnose z javnostmi

  • prof. dr. Janez Demšar

  • doc. dr. Andrej Brodnik

  • doc. dr. Tomaž Curk

  • as. dr. Gašper Fele Žorž

  • as. dr. Matevž Pesek

  • Miha Bejek (vodja Službe za komuniciranje)

  • predstavnik študentov

 

II.3. Komisija za Prešernove nagrade

  • prof. dr. Franc Jager (predsednik)

  • izr. prof. Polona Oblak

  • doc. dr. Erik Štrumbelj

  • izr. prof. dr. Zoran Bosnić (namestnik)

  • prof. dr. Branko Šter (namestnik)

  • doc. dr. Tomaž Curk (namestnik)

     

II.4. Komisija za priznavanje izobraževanj

  • doc. dr. Lovro Šubelj

  • doc. dr. Luka Fürst

  • viš. pred. Robert Rozman

 

II.5. Programski svet UI

  • izr. prof. dr. Matjaž Kukar (skrbnik)

  • prof. dr. Gašper Fijavž

 

II.6. Programski svet IŠRM 1. stopnja

  • izr. prof. dr. Polona Oblak (skrbnik)

  • prof. dr. Janez Demšar

  • prof. dr. Gašper Fijavž

  • prof. dr. Andrej Bauer (FMF)

  • prof. dr. Sergio Cabello (FMF)

  • izr. prof. dr. Riste Škrekovski (FMF)

II.7. Programski svet IŠRM 2. stopnja

  • prof. dr. Gašper Fijavž

  • izr. prof. dr. Matej Kristan (skrbnik)

  • prof. dr. Sergio Cabello (FMF)

  • prof. dr. Marko Petkovšek (FMF)

 

II.8. Programski svet interdisciplinarnega skupnega magistrskega programa

Kognitivna znanost

  • izr. prof. dr. Urban Kordeš (skrbnik, PeF)

  • akad. prof. dr. Ivan Bratko

  • prof. dr. Gašper Fijavž

  • izr. prof. dr. Toma Strle (PeF)

 

II.9. Programski svet Multimedija 1. stopnja

  • izr. prof. dr. Matija Marolt (skrbnik na FRI)

  • prof. dr. Gašper Fijavž

  • prof. dr. Janez Bešter (skrbnik FE)

  • izr. prof. dr. Matevž Pogačnik (FE)

  • prof. dr. Roman Kamnik (prodekan za pedagoško dejavnost FE)

     

II.10. Programski svet Multimedija 2. stopnja

  • prof. dr. Gašper Fijavž

  • izr. prof. dr. Matej Kristan

  • izr. prof. dr. Matija Marolt (skrbnik FRI)

  • izr. prof. dr. Matevž Pogačnik (FE)

  • prof. dr. Roman Kamnik (prodekan za pedagoško dejavnost FE)

     

II.11. Programski svet Pedagoško računalništvo in informatika

  • doc. dr. Andrej Brodnik

  • prof. dr. Gašper Fijavž

  • izr. prof. dr. Jože Rugelj (skrbnik PeF)

  • izr. prof. dr. Janez Jerman (prodekan za podiplomske študijske programe PeF)

 

II.12. Programski svet za doktorski program Bioznanosti

  • doc. dr. Tomaž Curk (skrbnik, prodekan za raziskovalno delo)

     

II.13. Programski svet Uporabna statistika (druga stopnja)

  • prof. dr. Gašper Fijavž

  • doc. dr. Erik Štrumbelj