• Razpis štipendij za državljane držav Zahodnega Balkana
Objave

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je objavil razpis za štipendije Ad Futura. Te so namenjene izobraževanju državljanov držav Zahodnega Balkana (Bosna in Hercegovina, Republika Črna gora, Republika Kosovo, Republika Makedonija in Republika Srbija) za magistrski in doktorski študij s področja naravoslovja, tehnike in medicine v Sloveniji, kamor sodijo tudi študijski programi, ki jih zvajamo na naši fakutleti.

Štipendija se dodeli za:

• šolnino; najvišji znesek odobrene letne štipendije za šolnino za posamezno študijsko leto po tem javnem razpisu znaša 100 % šolnine, vendar ne več kot 3.000 EUR za posamezno študijsko leto,
  • življenjske stroške; v skupni višini 8.400 EUR za posamezno študijsko leto, ki se praviloma nakaže v enkratnem znesku za posamezno študijsko leto,

Rok za vložitev vlog je petek, 6. 10. 2017.

Vlagatelji morajo vlogo v fizični obliki (v celoti izpolnjeno in podpisano prijavnico skupaj z dokazili) predložiti na naslov:

Javni sklad Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendije,

Dunajska 22, 1000 Ljubljana (s pripisom: prijava na 226. javni razpis).

Več o razpisu za štipendije Ad Futura in prijavi si lahko preberete na spletni strani Sklada.