• Razpis štipendij za državljane Indije za doktorski študij
Objave

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je objavil razpis za štipendije Ad Futura. Te so namenjene državljanom Indije za doktorski študij na visokošolskih izobraževalnih institucijah v Sloveniji.

Razpisujejo največ 6 štipendij, vrednosti 300.000 EUR za vsa leta štipendiranja izbranih kandidatov.

Štipendije bodo dodeljene za izobraževalne programe, ki se uvrščajo v naslednje kategorije klasifikacije KLASIUS-P:

• 4. Naravoslovje, matematika in računalništvo ali
  • 5. Tehnika, proizvodne tehnologije in gradbeništvo.

Štipendija se dodeli za:

• šolnino v višini dejanske šolnine, vendar ne več kot 5.000 EUR za posamezno študijsko leto,
  • življenjske stroške v skupni višini 700 EUR mesečno.

Rok za zbiranje prijav traja do porabe sredstev oziroma podelitve največ 6 štipendij, če to nastopi prej, vendar najkasneje do 15. 7. 2017

Vlagatelji morajo vlogo v fizični obliki (v celoti izpolnjeno in podpisano prijavnico skupaj z dokazili) predložiti skladu na naslov:

Javni sklad Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendije,

Dunajska 22, 1000 Ljubljana (s pripisom: vloga na 216. javni razpis).

Več o razpisu za štipendije Ad Futura in prijavi si lahko preberete na spletni strani Sklada.