26. jun
27. jun
Uporaba pametnih pogodb pri tehnologiji veriženja blokov
ob 10:00

Predstavili vam bomo celovit pregled t. i. pametnih pogodb, od razpoložljivih tehnologij, trendov in orodij, do pristopov in primerov dobrih ter slabih praks. Spoznali boste možnosti praktične uporabe bodisi kot razširitev obstoječih arhitektur bodisi kot mehanizem za sklepanje dogovorov med različnimi entitetami. Izobraževanje bo potekalo v četrtek in petek, 26. in 27. junija 2019, od 10.00 do 14.00 ure v Akademiji FRI.

Prijavnica*

Vsebina:

• Osnovni pregled tehnologije veriženja blokov (blockchain).

• Kaj so pametne pogodbe in za kaj se uporabljajo?

• Življenjski cikel pametnih pogodb.

• Sistematični pregled aktualnih kriptovalut, ki podpirajo pametne pogodbe.

• Osnove priprave pametnih pogodb v Ethereum ekosistemu.

• Pregled pristopa interakcije pametnih pogodb s podatki izven verige z uporabo pametnih prerokov (ang. Smart Oracles).

• Orodja za pripravo, validacijo, testiranje in namestitev pametnih pogodb v testno omrežje.

• Primeri dobrih in slabih praks pametnih pogodb v Ethereum ekosistemu.

Za koga?

Izobraževanje je primerno predvsem za razvijalce in sistemske administratorje; za vse, ki bi želeli izvedeti več o digitalni alternativi klasičnih pogodb.

Prijavnina:

• Cena za posameznike: 350 € + DDV

• Člani Kluba alumnov UL: 250 € + DDV

• Člani Kluba alumnov UL FRI: 240 € + DDV

• Študenti: 80 € + DDV

Cena zajema:

• izvedbo izobraževanja,
  • zapiske z dodatno razlago, ilustracijami in primeri,
  • certifikat Akademije FRI,
  • malico.

Vsak udeleženec potrebuje svoj prenosni računalnik.

Izvajalec:
Sandi Gec
 je asistent na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani ter član Laboratorija za podatkovne tehnologije. Raziskovalno dela na področju programskega inženiringa, bolj natančno se ukvarja z računalništvom v oblaku v povezavi s tehnologijo veriženja blokov predvsem s pametnimi pogodbami.

Za vsa dodatna vprašanja smo vam na voljo na:

*Z oddajo prijavnice se strinjate, da vaše osebne podatke uporabljamo v skladu z zakonom o varstvu osebnih podatkov in izključno za potrebe izvedbe izobraževanja Uporaba pametnih pogodb pri tehnologiji veriženja blokov. Vaše osebne podatke iz prijave bomo hranili do konca izobraževanja. Udeleženci, ki želite tudi vnaprej prejemati obvestila o naših dejavnostih Akademije FRI, lahko označite to možnost.