• Poletna šola FRI 2018
Napovedi

Fakulteta za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani v sodelovanju s Pedagoško fakulteto Univerze v Ljubljani in s projektom Središče karierne orientacije zahod (SKOZ), ki ga koordinira Gimnazija Vič, v času poletnih šolskih počitnic, od 26. 6. do 13. 7. 2018 izvaja enotedenske delavnice. Te so namenjene osnovnošolcem, srednješolcem in študentom, ki želijo izpopolniti in nadgraditi svoje znanje s področja računalništva, informatike in razvoja aplikacij.

Kot vsa leta poprej, vas čaka pestra izbira delavnic, veliko zabave in nepozabne počitnice.

1. termin: od 26. 6. do 29. 6. 2018

• Mindstorms EV3 (7.-9. razred OŠ)

2. termin: od 2. 7. do 6. 7. 2018

• Micro:bitki (4.-6. razred OŠ)
  • Robotomanija (7.-9. razred OŠ)
  • Poletna šola Android (7.-9. razred OŠ)
  • Računalnik je lahko umetnik (7.-9. razred OŠ, dijaki)
  • Razvoj progresivnih spletnih aplikacij (dijaki)
  • Sestavljalnica iger (dijaki)
  • Programiranje v višji prestavi (dijaki)
  • Osnove programiranja v pythonu (dijaki, študenti)

3. termin: od 9. 7. do 13. 7. 2018

• V vesolje s ScratchJr (3.-4. razred OŠ)
  • Scratch-Arduino express (4.-6. razred OŠ)
  • Sprogramiraj svoje Minecraft mesto (7.-9. razred OŠ, dijaki)
  • Od interneta stvari do dronov (7.-9. razred OŠ, dijaki)
  • Natisni si vezje (dijaki, študenti)

Prijave na Poletno šolo FRI bomo odprli v petek, 30. marca 2018. Mesta so omejena in navadno hitro poidejo, zato si datum le zabeležite v koledarju.

Za več informacij o prijavi in podrobnejše opise delavnic obiščite spletno stran, za dodatna vprašanja pa smo vam na voljo na poletnasola@fri.uni-lj.si.