• Nedelo o izdaji e-učbenika Slikovno programiranje
V medijih

V Nedelu je bil objavljen prispevek o izdaji e-učbenika Slikovno programiranje. Z brezplačnim učbenikom avtorji poskušajo olajšati učenje računalništva. Napisalo ga je več avtorjev, ki se s tem področjem ukvarjajo kot raziskovalci in pedagogi – dr. Andrej Brodnik in dr. Luka Fürst s Fakultete za računalništvo in informatiko, mag. Matija Lokar s Fakultete za matematiko in fiziko, dr. Janez Brank z Inštituta Jožef Stefan in Gregor Anželj, profesor z Gimnazije Bežigrad.

Ideja za učbenik je nastala zaradi nepoznavanja osnov računalništva in informatike med osnovnošolci in srednješolci. V osnovnih šolah namreč skorajda ni predmeta iz računalništva in informatike, obstaja le kot izbirni predmet,« pojasnjujejo na Fakulteti za računalništvo in informatiko, kjer opozarjajo, da so slovenski otroci na področju računalništva in informatike nazadovali. Ugotavljajo tudi, da »mnogi učitelji nimajo dovolj poglobljenega znanja, da bi o računalništvu in informatiki lahko samozavestno predavali, poleg tega bi imeli s potrebnimi pripravami dodatno delo«.

Vabljeni k branju prispevkov: