• Na hodnikih fakultete razstava Poletje v računalniku

Ob glasbi Bande FRIdom smo v četrtek, 3. oktobra, v avli Fakultete za računalništvo in informatiko odprli razstavo Poletje v računalniku.

Na razstavi je na ogled 25 fotografij, ki prikazujejo zanimive utrinke z delavnic Poletne šole 2019, na kateri je 180 osnovnošolcev, srednješolcev in študentov ustvarjalo mobilne in spletne aplikacije ter računalniške igre, se učilo osnov robotike, sestavljalo pametne naprave in eksperimente, upravljalo drone ter se učilo osnov programiranja.

V vitrinah so predstavljeni tudi izdelki udeležencev (na 3D tiskalnik natisnjeni modeli, vremenska postaja), robotska roka, dron ter izbor promocijskih materialov, uporabljenih na poletni šoli. V kotičku arhivskih eksponatov (za Garažo FRI) je na ogled računalnik Triglav, ki je imel pomembno vlogo v filmu Poletje v školjki iz leta 1985.

Razstava bo predvidoma postavljena do novembra, ko lahko pričakujete novo razstavo, ki že nastaja v sodelovanju s sosednjo Biotehniško fakulteto.

Vabljeni k ogledu!