• Finale Robo lige

V sredo, 13. marca 2019, je na Fakulteti za računalništvo in informatiko v okviru FRI Arene potekal finale univerzitetnega tekmovanja v programiranju avtonomnih robotov Robo liga. Tekmovanja se je udeležilo 11 ekip iz različnih fakultet Univerze v Ljubljani.

Deveta Robo liga je letos tekmovalcem zastavila izziv postaviti robota v vlogo nabiralca jabolk. Roboti so nabirali točke s pobiranjem zrelih jabolk, medtem ko so se jim za vsako pobrano gnilo jabolko točke odštevale. Napeto tekmovanje je v avlo fakultete zvabilo številne navdušence robotike, ki so s strastnim navijanjem podpirali svoje favorite.

Zmagovalci letošnje Robo lige so:

1. mesto: Noteblock gang (Veno Lan Banovšek, Luka Dragar in Jakob Stele)
  2. mesto: Pršut in teran (Žan Besednjak, Matej Oprešnik in Andraž Filipčič)
  3. mesto: GAYA (Jakob Erzar in Karin Frlic)

Zmagovalna skupina je prejela paket letenja v vetrovniku, drugouvrščena set Lego Mindstorms, tretjeuvrščena pa kupon za sobo pobega Enigmarium. Vsem zmagovalcem iskreno čestitamo.

Dogodek ne bi bil mogoč brez podpore podjetij: Agilcon, Celtra Comtrade, Enigmarium, EpilogLegamaLoop, Medius, Outfit7,Računalniško društvo, Sensum, Solvera Lynx, Spica in Stylifftech