• ASIIN potrdil institucionalno akreditacijo FRI

Nemško združenje ASIIN je ponovno potrdilo institucionalno akreditacijo Fakultete za računalništvo in informatiko, ki sedaj velja do septembra 2021.

Certifikat potrjuje, da fakulteta kot institucija s svojim delovanjem dosega mednarodne standarde dobrega poučevanja in uspešnega učenja.

Že v letu 2015 je združenje ASIIN fakulteti podelilo tudi akreditacijo za osrednje tri študijske programe računalništva in informatike (prvostopenjski univerzitetni in visokošolski strokovni ter drugostopenjski magistrski), kar potrjuje kakovost, inovativnost in mednarodno primerljivost študijskih programov na FRI.

ASIIN je sestavljen iz organizacij, ki jih združuje cilj zagotavljanja kakovosti visokošolskega izobraževanja. To so združenja univerz in visokih strokovnih šol ter strokovna, tehniška, industrijska in poslovna združenja. ASIIN ob tem podeljuje akreditacije za dodiplomske in magistrske študijske programe s področij inženirstva, računalništva, naravoslovnih znanosti in matematike.