• #Vblatu: Za kulisami borze kriptovalut
Napovedi

Na naslednjem predavanju v seriji predavanj V blatu (#Vblatu) nas bo na FRI obiskal Andraž Bajt, ki v podjetju Bitstamp vodi razvoj infrastrukture za trgovanje s kriptovalutami. Več na #Vblatu.

Predavanje “Behind the scenes of a cryptocurrency exchange” bo v sredo, 12. decembra, ob 18.30 v predavalnici P1 (ali PA v primeru visoke udeležbe) na FRI. Udeležba je brezplačna, prijavite se prek portala Meetup.

Na predavanju bo predstavljeno zakulisje ene večjih borz za trgovanje s kriptovalutami (Bitstamp), od splošne razlage delovanja tovrstnih borz in primerjav med njimi do povsem tehničnih razlag delovanja sistemov za procesiranje nakupov in naročil v Bitstampu.

Namen serije Čez glavo v blatu je predstaviti delo najboljših računalniških inženirjev, spoznati njihov način razmišljanja in reševanja aktualnih problemov v stroki. Obenem pa srečanja predstavljajo možnost za druženje strokovnjakov iz industrije, raziskovalcev in pedagogov s fakultete ter študentov.

Dogodek bomo fotografirali za potrebe promocije fakultete in študija.