• Študent FRI zmagovalec hekatona BR41N.IO

Na hekatonu BR41N.IO: The Brain-Computer Interface Designers Hackathon, ki je potekal v okviru festivala Speculum Artium v Trbovljah, je glavno nagrado osvojil študent Fakultete za računalništvo in informatiko, Marko Krajinović. Čestitamo!

Marko se je tekmovanja udeležil v okviru predmeta Intaraktivnost in oblikovanje informacij. V ekipi je sodeloval z dijakom Srednje tehniške in poklicne šole Trbovlje.

Koncept projekta je bil reševanje zastavljenih nalog v virtualnem okolju s pomočjo uporabnikove domišljije. Na hackathonu sta razvila enostaven prototip, ki vsebuje dvodimenzionalno okolje z vrsto preprek. S pomočjo naglavnega vmesnika med možgani in računalnikom (BCI headset) uporabnik izbira med tremi možnimi pripomočki. Ti se nato vstavijo v aplikacijo. Uporabnik jih lahko premika z miško in jih uporablja pri prečkanju zastavljenih preprek.

Glavno nagrado BR41N.IO IEEE Brain Prize podeljuje organizacija IEEE Brain.