• Seminar Jota: Avtomatsko ocenjevanje esejev s sistemom SAGE+
Napovedi

Vabljeni na sedmo letošnje predavanje Slovenskega društva za jezikovne tehnologije, na katerem bo Kaja Zupanc z naše fakultete predstavila svoje delo na področju avtomatskega ocenjevanja esejev. Predavanje bo v četrtek, 25. 5. 2017, ob 15.15 v P21 na Fakulteti za računalništvo in informatiko UL.

Naslov predavanja:

Avtomatsko ocenjevanje esejev s sistemom SAGE+

Razumevanje besedila je za računalnike še vedno zelo zahtevna naloga. Kljub temu se v tujini za ocenjevanje esejev, poleg časovno potratnega ročnega ocenjevanja, že vrsto let uporablja tudi računalnik. Na majski JOTI bomo predstavili področje avtomatskega ocenjevanja esejev in sistem za avtomatsko ocenjevanje angleških esejev SAGE+.

Poleg ocenjevanja sintakse besedila pa se bomo posvetili tudi semantiki - spoznali bomo, kako SAGE+ avtomatsko gradi ontologije iz besedil in si pogledali, kako mu le-te pomagajo pri razumevanju vsebine.