• Razpis študentskih izmenjav na KNU v Južni Koreji
Objave

Fakulteta za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani objavlja razpis za študijske izmenjave na Kyungpook National University, College of IT Engineering (Južna Koreja) za obdobje enega semestra. Na voljo so štiri mesta za izmenjavo na vseh treh stopnjah študija.

Študent mora izpolnjevati naslednje pogoje za izmenjavo:

• v celotnem času študija v tujini ima aktiven status študenta na UL FRI;
  • na trenutno vpisani stopnji študija ima skupaj opravljenih manj kot 40 ECTS obveznosti iz predhodnih mednarodnih študijskih izmenjav;
  • povprečna ocena vseh opravljenih izpitov na programu, v katerem se študent prijavlja za mobilnost, mora biti najmanj 7,00;
  • študent mora pred izmenjavo uspešno zaključiti najmanj eno leto študija na UL FRI (opraviti 60 ECTS obveznosti).

Izbrani študenti so opravičeni le plačila šolnine in pridobijo status rednega študenta na gostujoči instituciji. Vsi ostali stroški, vezani na bivanje v tujini v času študija, kot tudi stroški poti, zdravstvenega zavarovanja ter drugi osebni stroški, so obveznost izbranih študentov.

V prijavi na ta razpis mora študent navesti oz. priložiti naslednje:

• semester, za katerega se prijavlja na izmenjavo (zimski semester je od 29. avgusta do srede decembra, poletni semester pa od 2. marca do srede junija);
  • predlog predmetov, ki jih študent namerava opraviti na gostujoči instituciji (seznam predmetov za letošnje leto je na voljo na spletni strani);
  • ime mentorja za izmenjavo, ki bo študentu svetoval pri izboru predmetov (katerikoli učitelj na UL FRI);
  • motivacijsko pismo (na najmanj eni in največ dveh straneh).

Prijave sprejemamo na recepciji dekanata UL FRI (v kuverti s pripisom »Prijava na KNU«) ali po elektronski pošti na naslov: izmenjave@fri.uni-lj.si (zadeva: Prijava na KNU). Rok za prijave je do vključno petka, 19. 05. 2017.

Na podlagi prejetih prijav bo Komisija za študijske zadeve UL FRI izbrala kandidate za izmenjavo ter o izboru obvestila kandidate po elektronski pošti najkasneje do 09. 06. 2017. Merila za izbor kandidatov so dosedanji študijski uspeh in motivacijsko pismo (upošteva se tudi znanje ustreznega tujega jezika). Končno odločitev o sprejemu kandidata na izmenjavo bo podala gostujoča institucija.

Izbrani študenti lahko zaprosijo za štipendijo za izmenjavo tudi na razpisih, ki jih objavlja Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije.