Raziskovalci Fakultete za računalništvo in informatiko so se v četrtek, 16. februarja, zbrali na Raziskovalni konferenci FRI, na kateri so naredili pregled raziskovalnega dela v preteklem letu, razpravljali o aktualnih tematikah ter iskali možnosti sodelovanja pri raziskovalnem delu in prijavljanju na razpise v prihodnje.
Na konferenci so predstavili več primerov dobrih praks in novosti, povezanih z delom službe za raziskovalno dejavnost, delom mednarodne pisarne in knjižnice. Veliko uporabnih informacij so podali tudi gosti z Univerze v Ljubljani, Javne agencije za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije in ARNES-a.
Konferenca se je zaključila z okroglo mizo, kjer so se raziskovalcem s FRI pridružili tudi kolegi z Biotehniške fakultete, Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo, Instituta Jožefa Stefana ter Kemijskega inštituta.
Popoln seznam vsebin s konference je na voljo v Programu Raziskovalne konference UL FRI.
Udeleženci so prejeli Survey of Research Activities 2016, pregled raziskovalnih aktivnosti za preteklo leto, ki je izšel le dan pred konferenco. Zbornik, ki je z namenom mednarodne promocije raziskovalnega dela napisan v angleškem jeziku, vsebuje izbor največjih dosežkov raziskovalcev in raziskovalnih laboratorijev FRI, pregled najpomembnejših tekočih projektov, kratke predstavitve vseh 19 raziskovalnih laboratorijev in ponuja vpogled v raziskovalno delo doktorskih študentov.
Elektronska različica je na voljo na povezavi: Survey of Research Activities 2016
V času odmorov za kavo in kosila so bili na konferenci razstavljeni plakati, na katerih so se predstavili vsi raziskovalni laboratoriji FRI. Udeleženci so tako imeli priložnost podrobneje spoznati, kaj počnejo njihovi kolegi ter kako bi lahko v prihodnje sodelovali.
Vabljeni k ogledu vseh 19 plakatov, ki so dostopni prek spodnjih povezav:
Laboratorij za adaptivne sisteme in paralelno procesiranje
Laboratorij za algoritme in podatkovne strukture
Laboratorij za biomedicinske računalniške sisteme in oslikave
Laboratorij za integracijo informacijskih sistemov
Laboratorij za kognitivno modeliranje
Laboratorij za kriptografijo in računalniško varnost
Laboratorij za matematične metode v računalništvu in informatiki
Laboratorij za podatkovne tehnologije
Laboratorij za računalniške komunikacije
Laboratorij za računalniške strukture in sisteme
Laboratorij za računalniški vid
Laboratorij za računalniško grafiko in multimedije
Laboratorij za tehnologijo programske opreme
Laboratorij za umetne vizualne spoznavne sisteme
Laboratorij za umetno inteligenco
Laboratorij za vseprisotne sisteme