• O ponarejanju videoposnetkov v Ugriznimo znanost
V medijih

V oddaji Ugriznimo znanost na TV Slovenija sta Borut Batagelj s Fakultete za računalništvo in informatiko UL ter Vitomir Štruc s Fakultete za elektrotehniko govorila o ponarejanju videoposnetkov oz. o deep fake posnetkih.

Borut Batagelj je novinarki v Laboratoriju za računalniški vid na FRI v praksi pokazal, kako deluje tehnologija ponarejanja videoposnetkov, postopek pa je tudi nazorno predstavil gledalcem. V studiu je gostoval Vitomir Štruc, kjer je v pogovoru z voditeljico razložil širšo zgodbo pojava ponarejanja posnetkov in predstavil različne primere uporabe in zlorab.

Za boljšo ponazoritev so ponaredili tudi uvodni nagovor voditeljice v studiu, ki jo je s pomočjo tehnologije deep fake zamenjala druga novinarka.

Oddajo si lahko ogledate prek spleta: