• Na peti letošnji Joti o varovanju osebnih podatkov
Napovedi

Vabljeni na peto letošnjo Joto, kjer bo dr. Aljaž Košmerlj z Instituta “Jožef Stefan” predstavil orodje za anonimizacijo besedil, namenjeno varovanju osebnih podatkov in zasebnosti. Predavanje bo v četrtek, 16. 3. 2017, ob 14.15 v P21 na Fakulteti za računalništvo in informatiko UL.

Tacita – orodje za pomoč pri anonimizaciji sodb

Na predavanju bomo predstavili orodje za pomoč pri anonimizaciji sodb Tacita, ki smo ga za potrebe Ministrstva za pravosodje razvili na Institutu “Jožef Stefan”. Zaradi varovanja zasebnosti je iz vsake sodbe pred njeno javno objavo potrebno odstraniti vse podatke, preko katerih bi lahko prepoznali vpletene v postopku. Tacita z metodologijo strojnega učenja napoveduje, kateri deli besedila morajo biti odstranjeni z visoko verjetnostjo, in tako pomaga pri sicer zamudnem ročnem postopku anonimizacije. Pogledali si bomo, kako smo orodje pripravili in katera orodja analize naravnega jezika smo uporabili.