• Dan FRI 2019 v znamenju nagrad

Na Dnevu Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani smo 4. decembra 2019 nagradili najbolj uspešne študente in zaposlene ter pohvalili druge dosežke preteklega leta.

Nagrajenke, nagrajence, vabljene goste, prisotne študente in zaposlene je uvodoma pozdravila dekanja izr. prof. dr. Mojca Ciglarič, ki je v svojem nagovoru opozorila tudi na simboliko tega, da je slavnostni dogodek fakultete en dan po obeležitvi 100. obletnice Univerze v Ljubljani: »Računalništvo in informatika sta eden osrednjih gradnikov prihodnosti. Mi smo prihodnost.«

Študenti, ki so v preteklem letu najbolje opravili študijske obveznosti, so prejeli knjižno nagrado, in sicer delo »How to: Absurd Scientific Advice for Common Real-World Problems«, ki jo je napisal avtor stripov Xkcd, Randall Munroe.

Na visokošolskem strokovnem programu Računalništvo in informatika so nagrado prejeli:

1. letnik: Simon Bele;
  2. letnik: Dominik Bečaj, Anže Luzar;
  3. letnik: Julijan Jug.

Na univerzitetnem študijskem programu Računalništvo in informatika so nagrado prejeli:

1. letnik: Domen Mohorčič, Larsen Cundrič;
  2. letnik: Benjamin Džubur, Boris Radovič;
  3. letnik: Timotej Knez, David Nabergoj.

Na magistrskem študijskem programu Računalništvo in informatika sta nagrado prejela:

1. letnik: Matej Kristan, Peter Mlakar;
  2. letnik: Rok Šolar.

Na interdisciplinarnem univerzitetnem študijskem programu Računalništvo in matematika so nagrado prejeli:

1. letnik: Tim Poštuvan, Marko Hostnik;
  2. letnik: Anej Svete, Domen Vreš, Klara Drofenik;
  3. letnik: Blaž Rojc.

Na interdisciplinarnem študijskem programu druge stopnje Multimedija je nagrado prejel:

1. letnik: Uroš Zoretič.

Najvišje fakultetno priznanje za študente, fakultetno Prešernovo nagrado, so prejeli:

Študent Gregor Pavlin Poličar je za svoje delo z naslovom Dodajanje primerov v referenčno vložitev t-SNE odstrani razlike med različnimi podatkovnimi viri (mentor: prof. dr. Blaž Zupan) prejel Univerzitetno Prešernovo nagrado.

Priznanja za uspešno pedagoško delo v študijskem letu 2018/2019, ki ga prejmejo pedagogi z najboljšimi študentskimi ocenami, sta prejela:

• prof. dr. Janez Demšar,
  • asist. dr. Matjaž Pančur.

Predsednik Študentskega sveta FRI, Arne Simonič, je podelil priznanja Študentskega sveta Naj profesor in Naj asistent, ki so jih prejeli:

• doc. dr. Dejan Lavbič, naj profesor (Računalništvo in informatika, univerzitetni),
  • doc. dr. Luka Fürst, naj asistent (Računalništvo in informatika, univerzitetni),
  • prof. dr. Janez Demšar, naj profesor (Računalništvo in informatika, visokošolski),
  • viš. pred. dr. Igor Rožanc, naj asistent (Računalništvo in informatika, visokošolski),
  • prof. dr. Zoran Bosnić, naj profesor (Računalništvo in informatika, magistrski),
  •  asist. Žiga Emeršič, naj asistent (Računalništvo in informatika, magistrski).

Posebna priznanja in nagrado za raziskovalno delo podiplomskim študentom so prejeli:

Posebno priznanje za izjemen raziskovalni dosežek, ki je bilo letos na novo vpeljano z namenom nagrajevanja zaposlenih na FRI, ne le podplomskih študentov, sta prejela:

Posebno pohvalo za sodelovanje z gospodarstvom je prejel prof. dr. Marko Bajec, in sicer za uspešen prenos zanja na trg in povezovanje fakultete s podjetji.

Dekanjino priznanje za delo v strokovni službi je prejela Maja Kerkez za zavzeto delo v dekanatu in skrb za pozitivno vzdušje na fakulteti.

Posebno pohvalo za promocijo fakultete in računalništva sta prejela doc. dr. Luka Fürst in asist. dr. Marko Poženel, in sicer za širjenje navdušenja nad računalništvom na delavnicah Poletne šole FRI in Tednu programiranja.

Predstavili smo tudi vse prejemnike univerzitetnih nagrad, ki jih rektor podeljuje v Tednu univerze:

• Zlata plaketa: prof. dr. Zoran Bosnić,
  • Zlata plaketa za skupino: Laboratorij za bioinformatiko (za Orange),
  • Svečana listina mladim visokošolskim učiteljem in visokošolskim sodelavcem: doc. dr. Slavko Žitnik,
  • naziv zaslužna profesorica: prof. dr. Nežka Mramor Kosta,
  • Univerzitetna Prešernova nagrada: Gregor Pavlin Poličar,
  • Svečana listina za študente za najboljše študijske dosežke: Luka Kolar,
  • Priznanje za posebne dosežke študentov: Aljaž Švigelj, Gregor Robert Krmelj in Miha Hribar (za igro in turnir Lia),
  • Priznanje strokovnim delavcem: Vesna Gračner, vodja Mednarodne pisarne FRI.

Na dogodku je za glasbeni oziroma zvočni premor poskrbel glasbeni umetnik Miha Ciglar, ustanovitelj Inštituta za raziskovanje zvočnih umetnosti, ki ustvarja na presečišču umetnosti in tehnologije. Predstavil je inovativen zvočnik, ki mu omogoča, da zvok skoraj dobesedno prime in gnete z rokami ali pa ga usmerjeno pošilja po prostoru.

Fotografije so objavljene v galeriji na Facebooku (fotograf: Andrej Križ).

Vsem nagrajencem še enkrat iskreno čestitamo!