• Blaž Zupan za Delo o uvajanju umetne inteligence v šole
V medijih

V časniku Delo so objavili intervju z Blažem Zupanom, vodjo laboratorija za bioinformatiko na FRI, v katerem oriše projekt uvajanja umetne inteligence v učne vsebine osnovnih in srednjih šol, za kar je sredstva zagotovil Google.

Poleg omenjenega projekta, je pogovor tekel še o odprtokodnem programu za podatkovno analitiko in vizualizacijo podatkov Orange, o tem, kje se na področju umetne inteligence v primerjavi s svetom nahaja Slovenija ter kaj sploh je umetna inteligenca.

Zupan v intervjuju pove, da je umetna inteligenca »skupek računskih postopkov in algoritmov, ki računalniku omogočajo, da na podlagi podatkov pride do zaključkov ali akcij, ki se nam ljudem zdijo inteligentni, torej so taki, kot če bi jih naredil človek.«

Preberite celoten intervju na: