• Podelili diplomske listine FRI

Dekanja Fakultete za računalništvo in informatiko (UL FRI) izr. prof. dr. Mojca Ciglarič je 31. januarja 2024 podelila 134 diplomskih listin novim diplomantkam in diplomantom. Slavnostna govorka Nina Krmac je z navdihujočimi besedami motivirala diplomante ob začetku njihove poklicne poti.

Diplomantke in diplomante je nagovorila dekanja izr. prof. Mojca Ciglarič in jim čestitala za dosežen uspeh. Poudarila je, da študij na Fakulteti za računalništvo in informatiko ni lahek ter zahteva poglobljeno razumevanje, analitične spretnosti in natančnost. Opomnila jih je, naj svoje izobrazbe ne jemljejo le kot konkurenčne prednosti na trgu dela, temveč naj se zavedajo tudi odgovornosti, ki jo prinaša: "Pred nami so vsak dan novi izzivi in spremembe. Pomemben del reševanja teh izzivov prihodnosti leži v računalništvu, informatiki, komunikacijah in digitalizaciji."

Slavnostna govorka Nina Krmac

Slavnostni govor na podelitvi je imela alumna FRI, Nina Krmac, vodja skupine za IT koordinacijo v podjetju A1, kjer skrbi za razvoj funkcionalnosti celotnega digitalnega okolja, ki ga podpira IT, tako za zunanje naročnike kot tudi notranje uporabnike oz. zaposlene v podjetju. Je inženirka po duši in je bila uvrščena v izbor 10 nominirank za inženirko leta 2023. V svojem slavnostnem nagovoru je diplomantkam in diplomantom svetovala o nadaljevanju njihove poklicne poti ter z njimi delila svojo misel: »Umetnost ustvarja za dušo, inženirstvo pa za življenje.«

Diplomanti visokošolskega študijskega programa Računalništvo in informatika ter interdisciplinarnega univerzitetnega programa
Računalništvo in matematika