• Spoznajte delovna mesta alumnov FRI

Mreža klubov alumnov Univerze v Ljubljani študentke in študentke UL FRI vabi, da se vključite v program Alumni za študente. V program se je prijavilo 5 nekdanjih študentov UL FRI, ki so študentom UL FRI pripravljeni za en dan ponuditi vpogled v svoje delovno okolje.

O  projektu Alumni za študente

Mreža klubov alumnov Univerze v Ljubljani je v sodelovanju s 23 članicami zagnala mentorski program Alumni za študente, v okviru katerega bodo lahko alumni Univerze v Ljubljani z metodo osvetlitve delovnega mesta (ang. job shadowing) študentom za en dan ponudili vpogled v svoje delovno okolje. Ta izkušnja bo študentom v pomoč pri prvih korakih na karierni poti ali že prej, pri pisanju zaključne naloge.

Zakaj se pridružiti mentorskemu programu?

Študenti oz. mentoriranci boste s svojim sodelovanjem v mentorskemu programu:

• spoznali značilnosti delovnih mest v praksi in različne organizacije,
  • olajšali si boste razmislek in odločitev o karierni poti po študiju,
  • gradili boste svojo mrežo profesionalnih poznanstev,
  • prišli boste v stik z znanji iz prakse,
  • okrepili boste sodelovanje študentov z gospodarstvom in negospodarstvom,
  • dobili boste možnost mreženja s potencialnim delodajalcem s področja računalništva in informatike.

Potek projekta

V oktobru bo potekalo povezovanje študentov v mentorske pare (1 mentor–1 študent), izvedba mentorstva bo do konca leta 2023.

Osvetlitev delovnega mesta lahko poteka fizično ali virtualno. Študenti boste lahko spremljali delovni proces alumna 8 ur, samo število ur opazovanja pa se po dogovoru lahko porazdeli tudi na več dni. Tako boste študenti pridobili informacije o tem, kaj oseba na takem delovnem mestu počne, s kakšnimi izzivi se dnevno sooča in ali je delovno mesto primerno za vas. V času osvetlitve boste lahko prevzeli tudi določene naloge, ki jih alumen opravlja.

Postanite mentoriranec!

Če ste študentka oz. študent Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani in želite v času študija spoznati delovna mesta naših alumnov, vas vabimo, da se najkasneje do 27. oktobra 2023 prijavite in pridružite projektu.

V kolikor bi želeli sodelovati na projektu, se prijavite preko povezave TUKAJ!

Mentorske pare bomo izbrali na podlagi interesov glede področja dela v začetku novembra.

Trenutno prijavljeni mentorji so:

• Marko Novak (Celtra)
  • Jure Mohar (Celtra)
  • Hajdi Kosednar (NIJZ)
  • Domen Dolanc (Dewesoft)
  • Peter Žužek (Codeplay Software)

Dodatne informacije: