• Dr. Marinka Žitnik prejela zlati znak Jožefa Stefana

Dr. Marinka Žitnik je za doktorsko delo s področja računalništva in informatike "Učenje z zlivanjem heterogenih podatkov" prejela zlati znak Jožefa Stefana, ki ga najodmevnejšim doktoratom vsako leto podeli Institut Jožefa Stefana (IJS).

Marinka Žitnik je leta 2015 doktorirala na Fakulteti za računalništvo in informatiko, trenutno pa je zaposlena na univerzi Stanford v ZDA in v Laboratoriju za bioinformatiko na Univerzi v Ljubljani, kjer preučuje tehnike matematičnega modeliranja, umetne inteligence, strojnega učenja, odkrivanje znanj iz podatkov in verjetnostno numeriko.

Zlate znake Institut »Jožef Stefan« podeljujejo vsako leto ob obletnici rojstva Jožefa Stefana, za odmevna doktorska dela s področja naravoslovno-matematičnih, tehniških, medicinskih in biotehniških ved. Do sedaj so jih podelili že 72, prva pa so podelili leta 1993, ko sta ju prejela dr. Igor Kononenko s Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani in dr. Bojan Cestnik.

Mountain View

Foto: Marjan Smerke