• Pohvale, priznanja in nagrade najboljšim na Dnevu FRI 2016

Na letošnjem Dnevu Fakultete za računalništvo in informatiko, 6. decembra 2016, smo podelili 39 nagrad, priznanj in pohval najboljšim študentom, učiteljem ter strokovnim delavcem. Spomnili smo se tudi vseh promocijskih dogodkov, gostujočih konferenc, poletnih šol in tekmovanj v preteklem letu.

Nagrajence, vabljene goste z drugih članic Univerze v Ljubljani, prisotne študente in zaposlene je po uvodni predstavitvi demonstracijskega projekta Pametna robotska roka uvodoma nagovoril in pozdravil dekan Fakultete prof. dr. Bojan Orel. Sledil je kratek nagovor in predavanje slavnostnega govorca prof. dr. Blaža Zupana, ki je kot vodja Laboratorija za bioinformatiko predstavil delovanje in zgodovino okolja za podatkovno analitiko in strojno učenje Orange, ki ga zadnjih 20 let razvijajo v laboratoriju.

Prve nagrade in pohvale so prejeli študenti za zgledno opravljene študijske obveznosti v preteklem letu. Za nagrado so prejeli knjigo What if? avtorja Randalla Munroeja, znanega predvsem po stripu Xkcd. Pohvalo in nagrade so prejeli:

Na visokošolskem strokovnem programu Računalništvo in informatika:

• 1. letnik: Klemen Jesenovec, Metod Medja;
  • 2. letnik: Luka Loboda;
  • 3. letnik: Janez Štular.

Na univerzitetnem študijskem programu Računalništvo in informatika:

• 1. letnik: Luka Kolar, Rok Grmek, Karin Frlic;
  • 2. letnik: Jan Hartman, Žiga Sajovic;
  • 3. letnik: Naum Gjorgjeski.

Na magistrskem študijskem programu druge stopnje Računalništvo in informatika:

• 1. letnik: Sašo Stanovnik, Jan Kos;
  • 2. letnik: Manca Bizjak, Jan Meznarič.

Na interdisciplinarnem univerzitetnem študijskem programu Računalništvo in matematika:

• 1. letnik: Andraž Jelenc;
  • 2. letnik: Lidija Magdevska, Patrik Zajec.

Fakultetne Prešernove nagrade, najvišja fakultetna priznanja za dela in dosežke študentov, so letos prejeli štirje študenti:

• Jaka Demšar za delo z naslovom Zaznavanje sprememb koncepta v podatkovnih tokovih (mentor: izr. prof. dr. Zoran Bosnić);
  • Tadej Matek za delo z naslovom Adaptivni sistem za učenje jezika SQL (mentor: doc. dr. Dejan Lavbič);
  • Vito Janko za delo z naslovom Razvoj programa za učenje 1-2-3 šaha (mentor: doc. dr. Matej Guid);
  • Žiga Stopinšek za delo z naslovom Segmentacija in rekonstrukcija kulturne dediščine iz fotogrametrično pridobljenega oblaka točk (mentor: prof. dr. Franc Solina).

Za uspešno raziskovalno delo je priznanja podelil prodekan za raziskovalno dejavnost doc. dr. Tomaž Curk. Priznanja so prejeli:

• Tomaž Hočevar za znanstveni članek z naslovom Computation of Graphlet Orbits for Nodes and Edges in Sparse Graphs, objavljenem v reviji Journal of Statistical Software;
  • Martin Stražar za članek z naslovom Orthogonal Matrix Factorization Enables Integrative Analysis of Multiple RNA Binding Proteins, objavljenem v reviji Bioinformatics;
  • Marina Trkman za članek z naslovom Using Business Process Models to Better Understand the Dependencies Among User Stories, objavljenem v reviji Information and Software Technology.

Za uspešno pedagoško delo so priznanja prejeli dva profesorja in dva asistenta, in sicer:

• prof. dr. Miha Mraz,
  • izr. prof. dr. Patricio Bulić,
  • as. Žiga Emeršič in
  • as. dr. Jure Žbontar.

Študentski svet FRI vsako leto pedagogom podeli tudi nagrade "Naj profesor" in "Naj asistent". Letos so nagrado prejeli trije profesorji, prof. dr. Blaž Zupan, izr. prof. dr. Janez Demšar in prof. dr. Gašper Fijavž, ter trije asistenti, dr. Luka Fürst, dr. Jelena Klisara in dr. Martin Vuk.

Letos smo prvič pohvalili in podelili priznanja strokovnim službamna Fakulteti za računalništvo in informatiko. Priznanji za požrtvovalno delo sta prejeli Metka Runovc za delo v študentski pisarni in Milica Vidić za delo v kadrovski službi.

Ob koncu podelitev so pohvale za izjemne dosežke na domačih in mednarodnih tekmovanjih prejeli Nejc Ilenič za prvo mesto na mednarodnem tekmovanju Painter by Numbers, Luka Zakrajšek za prvo mesto v kategoriji študentskih projektov na Dnevih slovenske informatike 2016 ter Lidija Magdevska in Žiga Pušnik za prvo mesto v kategoriji temeljnega napredka na mednarodnem tekmovanju v sintezni biologiji iGEM 2016.

Posamezne sklope nagrad, priznanj in pohval so povezovali videoposnetki s pregledom številnih dogodkov, ki smo jih v preteklem letu organizirali na FRI. Zahvalili smo se vsem, ki so pripomogli k dobremu imenu in prepoznavnosti fakultete, popularizaciji računalništva v širši javnosti ter k dobremu vpisu na študijske programe FRI.

Svobodni umetnik, glasbenik Lado Jakša je poskrbel za dve glasbeni točki z naslovoma Integrali in Odmev ter s povezavo instrumentalne in elektronske glasbe poskrbel za glasbeno kuliso med dogodkom.

Vsem nagrajencem še enkrat iskreno čestitamo!