23. sep
26. sep
Usposabljanje: Ključne tehnologije za zeleni prehod in digitalizacijo kemijskih procesov
ob 08:00

Fakulteta za računalništvo in informatiko v sodelovanju s Fakulteto za kemijo in kemijsko tehnologijo organizira štiri-dnevno usposabljanje z naslovom "Ključne tehnologije za zeleni prehod in digitalizacijo kemijskih procesov". Usposabljanje bo potekalo od 23. do 26. septembra 2024 na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo.

Usposabljanje je namenjeno predvsem tehnološkim delavcem v kemijski in sorodnih industrijah, ki želijo pridobiti najnovejša znanja o:

•  naprednih digitalnih orodjih za optimizacijo kemijskih procesov,
  •  inovativnih tehnologijah za zeleni prehod, vključno z obnovljivimi viri in krožnim gospodarstvom,
  • integraciji trajnostnih praks v obstoječe proizvodne procese.

Program se osredotoča na implementacijo principov krožnega gospodarstva in zelene kemije, vključno z naprednimi tehnologijami valorizacije, biokatalizo, uporabo zelenih topil ter digitalizacijo kemijskih procesov na industrijskem nivoju. Udeleženci bodo pridobili teoretično znanje in praktične veščine za optimizacijo kemijskih procesov, zmanjšanje njihovega okoljskega odtisa ter učinkovito rabo naravnih virov.

Usposabljanje vključuje predavanja, praktične vaje, seminarje in samostojno delo. Udeleženci, ki bodo uspešno opravili program, bodo prejeli potrdilo o opravljenem usposabljanju za mikrodokazilo, ki služi kot potrdilo o pridobljenih kompetencah.

Udeležba na usposabljanju je brezplačna, vendar se je treba prijaviti

Za dodatne informacije obiščite spletno stran projekta ali pišite na tadej.menegatti@fkkt.uni-lj.si.

Ne zamudite te priložnosti za nadgradnjo svojih znanj in prispevajte k trajnostnemu razvoju svoje organizacije!

*Usposabljanje je del projekta "UL za trajnostno družbo – ULTRA", ki ga sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.*