• Poletna šola: (Ne)varni internet stvari

Laboratorij za računalniške komunikacije na UL FRI organizira zanimivo in zabavno poletno šolo s področja interneta stvari za študente. Od 6. do 8. septembra bosta predavatelja Andrej Krevl z univerze Stanford in Boštjan Špehonja iz podjetja Unistar LC udeležence vodila do postavite delujočega sistema interneta stvari, ki bo varen pred vdori v sistem.

V prvih dveh dneh se boste naučili programirati Arduino in z njim na primer prižigati luči, komunicirati z napravami BLE (Bluetooth low energy), sprogramirali boste tudi oblačno storitev, prek katere boste nazadnje prižigali in ugašali luči.

Zadnji dan boste postali napadalci in boste na več načinov vdrli v svoj (ali sosedov) sistem, mu prisluškovali in ugašali luči, nazadnje pa ga boste seveda tudi primerno zavarovali, tako da boste po zaključku poletne šole lahko mirno spali.

Dodatne informacije o poletni šoli in prijavni obrazec se nahajajo na spletnem servisu Eventbrite.

Pohitite, število mest je omejeno!