• Najboljši dosežki nagrajeni na Dnevu FRI 2017

Dan Fakultete za računalništvo in informatiko je priložnost, ko se ozremo v preteklo leto in nagradimo največje dosežke ter izpostavimo dogodke, tekmovanja in delavnice, ki smo jih tekom leta ustvarili skupaj.

Dogodek je potekal v torek, 5. decembra 2017, podelili pa smo kar 38 nagrad, priznanj in pohval najboljšim študentom, učiteljem ter strokovnim delavcem.

Po uvodnem nagovoru in pozdravu dekana prof. dr. Bojana Orla so nagrade in pohvale prejeli študenti, ki so v preteklem letu najbolje opravili študijske obveznosti. Za nagrado so prejeli knjižno delo Knjiga o času, ki jo je napisal Adam Hart-Davis.

Na visokošolskem strokovnem programu Računalništvo in informatika so nagrado prejeli:

1. letnik: Domen Dolanc;

2. letnik: Enej Mlinarič, Klemen Jesenovec, Metod Medja, Nejc Ribič;

3. letnik: Luka Loboda, Rok Šolar, Robert Cvitkovič.

Na univerzitetnem študijskem programu Računalništvo in informatika so nagrado prejeli:

1. letnik: Timotej Knez, Katja Logar, Ljupche Milosheski;

2. letnik: Luka Kolar, Rok Grmek, Blažka Blatnik, Karin Frlic;

3. letnik: Žiga Sajovic.

Na magistrskem študijskem programu Računalništvo in informatika sta nagrado prejela:

1. letnik: Tadej Ciglarič;

2. letnik: Tadej Škvorc.

Na interdisciplinarnem univerzitetnem študijskem programu Računalništvo in matematika so nagrado prejeli:

1. letnik: Marko Rus, Žiga Vene;

3. letnik: Andraž Jelenc, Lidija Magdevska.

Najvišje fakultetno priznanje za študente, fakultetno Prešernovo nagrado, so prejeli:

• Borja Bovcon za delo z naslovom Izboljšan segmentacijski model za detekcijo ovir na robotskem čolnu (mentor: izr. prof. dr. Matej Kristan).
  • Lidija Magdevska za delo z naslovom Uporaba mehke logike za modeliranje bioloških sistemov na primeru signalne poti MAPK (mentor: doc. dr. Miha Moškon).
  • Žiga Sajovic za delo z naslovom Operatorski račun nad programskimi prostori (mentor: prof. dr. Borut Robič).
  • Vid Kocijan za delo z naslovom Vložitev vozlišč omrežja v linearni prostorski zahtevnosti (mentor: prof. dr. Janez Demšar; somentor: doc. dr. Jure Leskovec).

Posebna priznanja za raziskovalno delo doktorskim študentom so prejeli:

• Alan Lukežič za članek z naslovom Deformable parts correlation filters for robust visual tracking objavljenem v reviji IEEE transactions on cybernetics (mentorja: doc. dr. Luka Čehovin Zajc in izr. prof. dr. Matej Kristan).
  • Jure Demšar za članek z naslovom A Balanced Mixture of Antagonistic Pressures Promotes the Evolution of Parallel Movement objavljenem v reviji Scientific reports (mentorja: izr. prof. dr. Iztok Lebar Bajec in doc. dr. Erik Štrumbelj).
  • Kaja Zupanc za članek z naslovom Automated essay evaluation with semantic analysis objavljenem v reviji Knowledge-based systems (mentor: izr. prof. dr. Zoran Bosnić).

Komisija za raziskovalno delo in doktorski študj se je zaradi kakovostnih del odločila še za posebno omembo treh doktorskih študentov:

• Žiga Emeršič za članek z naslovom Ear recognition: more than a survey objavljenem v reviji Neurocomputing (mentorja: doc. dr. Vitomir Štruc in izr. prof. dr. Peter Peer).
  • Matevž Pesek za članek z naslovom Robust real-time music transcription with a compositional hierarchical model objavljenem v reviji PLoS One (mentorja: prof. dr. Aleš Leonardis in doc. dr. Matija Marolt).
  • Marko Hrastovec za članek z naslovom Prediction of aircraft performances based on data collected by air traffic control centers objavljenem v Transportation research (mentor: prof. dr. Franc Solina).

Dekanovo priznanje strokovnim službam je prejel Aleš Watzak za uspešno delo v Računalniškem centru FRI.

Priznanja za uspešno pedagoško delo sta prejela:

• as. dr. Jelena Klisara in
  • prof. dr. Blaž Zupan.

Predsednik Študentskega sveta FRI Arne Simonič je podelil priznanja Študentskega sveta Naj profesor in Naj asistent, ki so jih prejeli:

• doc. dr. Andrej Brodnik,
  • as. Matevž Jekovec,
  • doc. dr. Boštjan Slivnik,
  • as. Tom Vodopivec,
  • prof. dr. Blaž Zupan,
  • doc. dr. Tomaž Hovelja.

Za dobro vzdušje na slavnostnem dogodku sta s skeči poskrbela člana Slovenskega narodnega impro gledališča, Katja Brezovar in Kristjan Kolar.

Študenti so na Dnevu FRI predstavili še tri dosežke, ki presegajo zgolj študijske obveznosti:

• aplikacijo za učenje ločevanja odpadkov FRIcycle, ki je nastala v okviru projekta Po kreativni poti do praktičnega znanja, je predstavil član razvojne ekipe Luka Vogrinčič,
  • najbolj uspešen realnočasni sledilnik z letošnjega izziva v vizualnem sledenju VOT 2017 sta predstavila njegova avtorja dodiplomski študent IŠRM Andrej Muhič in doktorski študent Alan Lukežič,
  • aplikacijo za pomoč pri navigaciji znotraj trgovin Shopster, ki je nastala v okviru študentskega pospeševalnika Garaža FRI, pa je predstavil dodiplomski študent Računalništva in informatike Urban Cvek.

Na dogodku smo se zahvalili tudi številnim drugim zaposlenim in študentom, ki so v preteklem letu sodelovali pri organizaciji in izvedbi narazličnejših znanstvenih, strokovnih in promocijskih dogodkov.

Vsem nagrajencem še enkrat iskreno čestitamo!