14.
feb
Raziskovalna konferenca UL FRI 2019
ob 09:00

V četrtek, 14. februarja 2019, bo na Fakulteti za računalništvo in informatiko 4. raziskovalna konferenca. V okviru konference, ki bo od 9.00 v predavalnici 22, bodo potekale predstavitve pomembnih fakultetnih raziskovalnih projektov oz. sodelovanj, orisani pa bodo tudi nekateri ključni ter aktualni izzivi, s katerimi se raziskovalke in raziskovalci soočate pri svojem delu. V zvezi s tem želimo izpostaviti področja komuniciranja v znanosti, prenosa znanja (predvsem iz akademske sfere v poslovni sektor) in odprtega dostopa do objav oz. podatkov.

Program konference:

9.00–10.30

• Znanstveno-raziskovalno delo na UL FRI v letu 2018, doc. dr. Tomaž Curk
  • Raziskovanje na področju jezikovnih tehnologij, prof. dr. Marko Robnik Šikonja
  • Primeri dobrih praks na UL FRI, Peter Rot, asist. dr. Ciril Bohak, Alan Lukežič, prof. dr. Marko Bajec, izr. prof. dr. Damjan Vavpotič

10.30–10.45

• Odmor za kavo

10.45–12.00

• Pregled novosti na področju raziskovanja, Služba za raziskovalno dejavnost
  • Sodelovanje UL FRI s KNU in z JRC, izr. prof. dr. Peter Peer, asist. dr. Ciril Bohak, doc. dr. Veljko Pejović
  • Predstavitev infrastrukturnega projekta ELIXIR, prof. dr. Miha Mraz
  • Projekt HPC RIVR - vzpostavitev nacionalnega superračunalniškega centra, prof. dr. Zoran Ren (UM)

12.00–12.15

• Odmor za kavo

12.15–13.30

• Odprti dostop: recenzirani članki in raziskovalni podatki, dr. Mojca Kotar (UL)
  • Kako prenesti vaše znanje v praktično uporabo?, Urša Jerše (UL)
  • Komuniciranje z mediji, dr. Jadranka Jezeršek Turnes (Kontekst)
  • Sodobna raziskovalna umetnost in izumljanje prihodnosti, Jurij Krpan (Galerija Kapelica)

• Kosilo in druženje

Za glasbeni program bo poskrbela banda FRIdom.