06. nov
07. nov
Konferenca Od ideje do trga: programska oprema
ob 08:00

Razvijaš programsko opremo in bi jo rad zaščitil ter z njo tudi zaslužil? Si želiš prenesti svoje znanje v prakso? Od ideje do trga <programska oprema> je izobraževalni in mreženjski dogodek za študente, raziskovalce, podjetja in investitorje, kjer boš imel priložnost predstaviti svojo inovacijo podjetjem in pridobiti nova partnerstva. Pisarna za prenos znanja Univerze v Ljubljani in Fakulteta za računalništvo in informatiko vas 6. in 7. novembra 2019 vabita na konferenco Od ideje do trga <programska oprema> v Poligon kreativni center v Ljubljani.

Udeleži se brezplačnega praktičnega izobraževanja, na katerem bo svoje znanje in izkušnje podalo 6 vrhunskih strokovnjakov. Teme konference:

• zaščita intelektualne lastnine na področju programske opreme,
  • izzivi odprtokodnega programiranja in dvojnega licenciranja,
  • licenciranje in ocena vrednosti programske opreme,
  • poslovni modeli in vstop na trg,
  • pomen odprtih inovacij za podjetja in kako iskati prebojne inovacije zunaj podjetij.

Več o dogodku in prijave >>

Pohiti s prijavo, število mest je omejeno na 80 udeležencev! Prijavi se do 18. 10. 2019.

"SOFTWARE KLINIKA” ZA RAZISKOVALCE OZ. RAZVOJNE EKIPE Z INOVACIJAMI

Raziskovalci oziroma razvojne ekipe iz Univerze v Ljubljani, ki bi želeli svojo rešitev s področja programske opreme predstaviti podjetjem in investitorjem, se prijavite na delavnico “software klinika”, kjer vam bodo pomagali vrhunski strokovnjaki:

• Patentiranje intelektualne lastnine (dr. Jakob Valvoda, patentni zastopnik, Boehmert&Boehmert).
  • Licenciranje intelektualne lastnine (Matija Šuklje, strokovnjak za FOSS).
  • Razvoj poslovne ideje (dr. Gavin Smith, direktor, Oxica Ltd.).
  • Prodaja (Miroslav Pavleski, direktor prodaje, podpredsednik za znanstveni trg, Cosylab).
  • Kakovost programske opreme, TBD*.

Prijavni obrazec za “software kliniko" >>

Prijavijo se lahko raziskovalci in študenti Univerze v Ljubljani. Vabimo vas, da izpolnite kratek obrazec o vaši inovaciji in želenih poslovnih partnerjih.

Kako deluje “software klinika”?

Udeleženci delavnic nam vnaprej posredujete informacije o vaši inovaciji. Skupaj s strokovnjaki iz Pisarne za prenos znanja boste pripravili kratko 3-minutno predstavitev vašega produkta ali storitve. Na prvem dnevu konference (6. 11.) se boste udeležili zaprtega dela delavnice, kjer boste imeli 3-minutno predstavitev, nato pa bodo sledila individualna posvetovanja z navedenimi strokovnjaki. Pri vsakem boste imeli na voljo do 20 minut za diskusijo. Cilj klinike je priprava na predstavitve vaših inovacij, ki bodo potekale drugi dan konference (7. 11.) pred investitorji, podjetji in ostalimi udeleženci.