17.
okt
Akademija FRI: Uvod v rudarjenje besedil
ob 16:30

Izobraževanje predstavi glavne tehnike podatkovnega rudarjenja in dela z besedili. Udeleženci bodo v programu Orange spoznali ključne postopke za rudarjenje besedil ter pripravo tekstovnih podatkov za analizo. Izobraževanje je praktično in bo predstavilo koncepte ter metode znanosti o podatkih z analizo podatkov iz resničnega življenja, na koncu pa bodo udeleženci lahko samostojno izvedli osnovno analizo besedil.

Izobraževanje bo potekalo v četrtek, 17. oktobra, od 16.30 do 20.30 ure v Akademiji FRI (Večna pot 113, Ljubljana). Prijave potekajo do 15. 10. 2019.

Z nami bo Ajda Pretnar, raziskovalka in asistentka na Fakulteti za računalništvo in informatiko ter doktorska študentka na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani. Je tudi članica Laboratorija za Bioinformatiko.

PRIJAVNINA:

• Posamezniki: 250,00 € + DDV
  • Člani Kluba alumnov UL: 230,00 € + DDV
  • Člani Kluba alumnov FRI: 200,00 € + DDV
  • Študenti: 90,00 € + DDV

Cena zajema:

• izvedbo izobraževanja,
  • zapiske z dodatno razlago, ilustracijami in primeri,
  • certifikat Akademije FRI,
  • malico.

Vsebina:

• Nalaganje podatkov, tehnike ustvarjanja besedilnih korpusov.
  • Predobdelava besedil in avtomatsko sintaktično označevanje.
  • Gručenje besedil in segmentacija dokumentov.
  • Analiza sentimenta.
  • Praktični primeri.

Za koga? Za vse, ki jih veseli delo s podatki in bi radi naredili korak dlje od preprostih statistik.

Po izobraževanju boste …

… poznali ključne pristope rudarjenja besedil, vizualizacije in raziskovalno analizo podatkov .

… sposobni sami rudariti besedila in identificirati najprimernejše metode za analizo vašega problema .

… lahko samostojno izvedli osnovno analizo besedil.

Predznanja:

Ni potrebnih predznanj.