21.
apr
Volitve rektorja UL, 2. krog
ob 09:00

Drugi krog volitev rektorja Univerze v Ljubljani bo v sredo, 21. aprila 2021, na vseh 26 članicah Univerze in rektoratu hkrati.

V prvem krogu volitev za rektorja Univerze v Ljubljani nihče od kandidatov ni prejel več kot 50 odstotkov veljavnih glasov - poročilo.

V drugi krog volitev sta se uvrstila kandidata (navedena po abecednem redu):

• prof. dr. Gregor Majdič,
  • prof. dr. Igor Papič.

Zaradi epidemioloških razmer bodo volitve potekale elektronsko, in sicer z uporabo sistema Simply Voting: https://uni-lj.simplyvoting.com/

Tehnične težave pri izvedbi naj volivci sporočijo na helpdesk@uni-lj.si.

Morebitne težave z volilnim imenikom naj volivci sporočijo administratorjem članic:

Podrobna navodila za prijavo in za glasovanje v sistemu Simply Voting so dosegljiva tukaj.

Volilni imenik zaposlenih na UL FRI in podatek o številu študentov, ki so volilni upravičenci, sta javno objavljena na oglasni deski v avli fakultete in na povezavi.

Povezave do predstavitev kandidatov so v novici Programi kandidatov za rektorja Univerze v Ljubljani.