23.
mar
Tekmovanje ACM iz računalništva in informatike
ob 09:00

14. Državno tekmovanje ACM v znanju računalništva bo v soboto, 23. marca 2019, z začetkom ob 9. uri na Fakulteti za računalništvo in informatiko (Večna pot 113, Ljubljana), kjer se bodo dijakinje in dijaki pomerili v reševanju nalog s področja programiranja in algoritmov ter tekmovali v razvoju preproste spletne aplikacije.

Popoldanski del programa, razglasitev rezultatov in podelitev nagrad, pa bo potekal v Veliki predavalnici Instituta "Jožef Stefan" (Jamova 39, Ljubljana).

Na Institutu "Jožef Stefan" bodo v večernih urah objavili rezultate in podelili nagrade najboljšim udeležencem tekmovanja v izobraževalnih videoposnetkih. Cilj tekmovanja v izobraževalnih video posnetkih je spodbuditi kakovostno produkcijo izobraževalnih video vsebin na osnovnih in srednjih šolah, na višjih in visokih šolah ter fakultetah, in na ta način omogočiti ter povečati dostopnost do uporabnih video vsebin in obenem dopolniti klasične oblike poučevanja.