08.
feb
Spletni info dogodek za študij Umetna inteligenca
ob 15:00

Novi mednarodni magistrski program, ki ga financira Evropska komisija, je prvi na področju umetne inteligence, ki ga bodo v naslednjem letu 2023/24 izvajale Univerza v Ljubljani (Slovenija), Univerza Rim Sapienza (Italija), Univerza Radboud (Nizozemska) in Univerza Pompeu Fabra (Španija). Poleg tega konzorcij sodeluje s prestižnim centrom za umetno inteligenco na University College London (UCL) v Združenem kraljestvu.

Gre za dvoletni magistrski program (120 ECTS), ki zagotavlja celovit okvir teorije in prakse na področju umetne inteligence. Program bo študentom zagotovil osnovno znanje, potrebno za raziskovanje ključnih kontekstualnih področij in kompleksnih tehničnih aplikacij sistemov umetne inteligence.

Spletni informativni dogodek

Vljudno vabimo zainteresirane študente k udeležbi na spletnem informativnem dogodku, ki bo potekal v sredo, 8. februarja 2023 ob 15. uri. Za vabilo na dogodek so obvezne predhodne prijave na POVEZAVI.

Koordinatorji s partnerskih univerz bodo predstavili program, shemo štipendiranja in predmetnik. Študenti bodo lahko postavili vprašanja in se pogovorili z izvajalci programa.

Katere vsebine obsega študij umetne inteligence?

Program Erasmus Mundus Joint Master in Artificial Intelligence (EMAI) zagotavlja znanje o glavnih paradigmah UI (strojno učenje in simbolno sklepanje), pa tudi o njihovi uporabi na specifičnih področjih, kot sta robotika ali kibernetska varnost. EMAI je raziskovalno usmerjen magistrski študij, v katerem študenti ne bodo pridobili le veščin za uporabo obstoječih tehnologij, temveč se bodo naučili tudi inovirati in razvijati nove.

Program je sestavljen iz štirih semestrov, prvi semester pa bodo vsi študenti študirali na UPF v Barceloni. Drugi semester, s katerim se zaključi prvi letnik, bodo opravili na kateri koli od preostalih treh univerz organizatoric (v Italiji, na Nizozemskem ali v Sloveniji). Od drugega letnika dalje bodo študenti lahko izbirali med štirimi univerzami konzorcija, odvisno od področja, ki jim je ljubše:

• pametno odločanje - Univerza Pompeu Fabra,
  • robotika - Univerza Sapienza v Rimu,
  • kibernetska varnost - Univerza Radboud,
  • podatkovna znanost - Univerza v Ljubljani.

Specializacija vključuje tudi izvedbo magistrskega projekta, tesno sodelovanje v akademskem okolju z eno od raziskovalnih skupin štirih univerz ali z enim od pridruženih partnerjev, med katerimi je 17 industrijskih partnerjev.

Magisterij z močnim lastnim štipendijskim programom

Magistrski študij financira program Evropske unije Erasmus+, ki zagotavlja ekonomsko podporo za obdobje šestih let. Med drugim ponuja polne štipendije, ki krijejo stroške programa, in mesečno nadomestilo v višini 1 400 EUR v dveh letih trajanja magistrskega študija za kritje stroškov prevoza, nastanitve in bivanja.

Več informacij na spletni strani EMAI in spletni strani FRI.