12.
okt
Osnove procesiranja besedil v pythonu
ob 17:00

Vabljeni na brezplačno delavnico "Osnove procesiranja besedil v pythonu", na kateri se bomo naučili igrati z besedili. Delavnica je namenjena vsem, ki jih veseli jezikoslovje, predvsem študentom in študentkam.

Naučili se bomo osnov uporabe jezika python. Spoznali bomo knjižnico NLTK in uporabne funkcije, ki jih ponuja, ter uporabo regularnih izrazov. Znanje, ki ga bomo pridobili na delavnici, bo služilo kot dobra osnova za nadaljnje spoznavanje metod avtomatskega procesiranja besedil. Na delavnici se bomo ukvarjali z naslednjimi temami:

• vgrajene funkcije za obdelavo nizov,
  • stavčna in besedna tokenizacija,
  • lematizacija,
  • pripisovanje besedne vrste,
  • analiza frekvenc besed v besedilu,
  • iskanje kolokacij,
  • regularni izrazi.

Delavnica bo v sredo, 12. 10. 2022, s pričetkom ob 17. uri in bo trajala 3 ure. Potekala bo v živo na Fakulteti za računalništvo in informatiko UL (Večna pot 113, Ljubljana). Prostor sporočimo naknadno.

Delavnico bo izvajala Tjaša Jelovšek. V primeru vprašanj z zvezi z delavnico jo lahko kontaktirate na tjasa.jelovsek@fri.uni-lj.si.

Prijave potekajo prek spletnega obrazca na povezavi: https://forms.gle/1SGPE1ZXUuzAaLpe8.

Z delavnico se na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani tudi letos pridružujemo vseevropski iniciativi Teden programiranja (CodeWeek), katere namen je približati računalništvo in razširiti znanje programiranja.

Koda Code Week 4 All: cw22-c800U