24.
mar
Državno srednješolsko tekmovanje ACM RTK
ob 09:00

Ta konec tedna se bo več kot 200 dijakov in dijakinj iz cele Slovenije na državnem tekmovanju ACM RTK pomerilo v znanju programiranja in algoritmov. Tekmovanje bo potekalo v soboto, 24. marca 2018, v prostorih Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani z razglasitvijo najboljših na Institutu Jožef Stefan.

ACM RTK tekmovanje je namenjeno povečanju zanimanja med učenci in dijaki za področje računalništva in informatike. V Sloveniji tekmovanje organizira računalniško združenje ACM Slovenija v sodelovanju z univerzami v Ljubljani, Mariboru in Kopru ter Institutom »Jožef Stefan« in IEEE Slovenija. Srednješolci se bodo pomerili v znanju računalništva in informatike v eni izmed treh težavnostnih skupin, kjer je prva skupina primerna za začetnike v programiranju, tretja pa zahteva sposobnost izdelave delujočega programa za zastavljen problem. Poleg tega se bodo pomerili še na tekmovanju v izdelavi spletnih aplikacij.

Tovrstna tekmovanja so ključnega pomena za digitalno prihodnost Slovenije. Prav udeleženci takšnih tekmovanj bodo namreč gonilna sila pri ustvarjanju naše digitalne prihodnosti. »Kot je bil parni stroj vzrok in gonilo razvoja družbe 18. in 19. stoletja, je danes to računalnik. Celo več, računalnik ni samo gonilo razvoja, ampak tudi polje razmisleka delovanja človeka. Zato je neodgovorno in zastrašujoče, če mladim ne bomo dali znanja, da bodo kreativno uporabljali računalnik. Prav takšna tekmovanja so ena od motivacij za njih in naše sporočilo njim, da jim želimo uspešno prihodnost,« je povedal dr. Andrej Brodnik, predsednik komisije za tekmovanja pri ACM Slovenija.