25.
apr
Akademija FRI: Prepoznavanje kibernetskih groženj
ob 16:30

Vabljeni na izobraževanje Prepoznavanje kibernetskih groženj, ki bo v četrtek, 25. aprila 2019, med 16.30 in 20.30 v Akademiji FRI. O tipičnih primerih uspešnih napadov in profilih napadalcev nas bo poučil dr. David Modic, ki je v računalniškem laboratoriju Univerze v Cambridgeu raziskoval spletne prevare in psihološke mehanizme informacijske varnosti.

Vsako podjetje in vsak posameznik bi v današnjem času, ko je tehnološki napredek v stalnem porastu, varnost pa pod vprašajem, moral poznati vsaj osnove informacijske varnosti. Zato vas bomo na izobraževanju naučili osnovnega izrazoslovja, se poglobili v profile napadalcev in preučili tipične primere uspešnih napadov. Spoznali boste tudi pravne okvirje informacijske varnosti in se skladno s tem naučili pravilnih odzivov na napade. Napade boste sposobni prepoznati in znali o njih poročati tako, da bodo imeli rep in glavo.

Vsebina:

• Osnovno izrazoslovje (INFOSEC, OSINT, modeli groženj, vektorji napada, ...);
  • Splošni modeli groženj (potek napadov, pridobljene koristi, profili napadalcev, mehanska in človeška informacijska varnost);
  • Tipični praktični primeri uspešnih napadov in prepoznavanje le-teh;
  • Odgovorno razkrivanje incidenta in komunikacija s tehničnim osebjem in pristojnimi organi (npr. SI- CERT);
  • Pravni okvirji informacijske varnosti za telebane.

O predavatelju:
Dr. David Modic se z računalniško varnostjo in posebnostmi Medmrežja ukvarja že dvajset let. Na Univerzi v Cambridgeu je opravil usposabljanje za vodenje CERT (Computer Emergency Response Team), kjer je do pred kratkim opravljal funkcijo namestnika direktorja CamCERT, zadolženega za človeške vire. V računalniškem laboratoriju Univerze v Cambridgeu je bil tudi zaposlen kot raziskovalec, raziskoval pa je spletne prevare in psihološke mehanizme informacijske varnosti. V zadnjih letih je svetoval brazilski finančni policiji, japonski policiji, litvanskemu ministrstvu za obrambo in britanski vladi. V sodelovanju z  NATOvim kooperativnim kiber centrom odličnosti je v letu 2018 so-organiziral poletno šolo varnosti v Talinnu, Estonija, v letu 2019 pa bo sodeloval pri organizaciji tekmovanja NATO Locked Shields 2019.

Prijavnica >>>

Dodatne informacije: